Napište nám

Story

Hrajeme kytarový bluesrock od roku 2011

DOGGYBAG je pražská bluesrocková kapela postavená na kytarových riffech a dívčím zpěvu. V roce 2011 se zakládající členové ohlíželi po moderních bluesrockových velikánech typu Joe Bonamassy, Beth Hart, nicméně cílem byla původní česká písničková tvorba. Kapela sáhla i po textech moderních českých básníků (Radek Malý, Tomáš Pektor, Jiří Žáček) a pustila se do vlastní tvorby. Výsledkem je playlist složený převážně z původních a česky zpívaných písní oscilujících mezi rockem a blues. Kapela má energický projev, ale umí zvolnit v něžnějších polohách.

Vagon 2015

Od roku 2011 odehrál Doggybag ke stovce koncertů včetně festivalů v ČR a SRN a soustředí se hlavně na pražskou a středočeskou klubovou scénu.

Videoklip Listí se držel řadu týdnů na vrcholu žebříčku Česká desítka (Rockzone Radio) a v roce 2017 postoupil Doggybag do finále Blues Aperitiv Šumperku. V r. 2019 pak Doggybag postoupil do finále Skutečné ligy, zpěvačka Martina Horejšová byla nominována na Zpěvačku roku a bubeník Karel Jeník získal cenu Muzikant roku.

Se zpěvačkou Hankou Kadlecovou nahrál Doggybag pět písní na EP Dusno a dál rozšiřoval vlastní repertoár. V r. 2013 nastoupila do kapely Martina Horejšová, která nazpívala tři singly (Čivava Blues, Listí, Dobrou noc milenkám) a poté i aktuální CD Zákony míjení.

Dvorním zvukařem a koproducentem všech nahrávek Doggybagu je Libor Mikoška (ex.Narvan, Lidopop), o mastering se postarali Petr Vavřík (Buty) a Roman Kašník (Sunset Blvd.).

V letech 2014-2017 Doggybag natočil videoklipy k singlům a k remixu Kdyby ďábel II, který na EP „Dusno“ nazpívala Hanka a pro videoklip jej nahrála znovu Martina. Kdyby ďábel II je v nadsázce příběh o dvojím životě jedné slečny a tom, jak se vyrovnává s „harašením“ na pracovišti.
Při natáčení burleskních scén skupina využila odborného vedení pražské korzetiérky Riwaa Nerony, která klip následně pokřtila s Ondřejem Konrádem.

Pro natáčení klipu Dobrou noc milenkám Doggybag využil jezdeckou stáj Mlýna Kováry a Martina, Marie Kružíková i Jozef Hervert v hlavních rolích museli nasednout na koně...

Náročnější klipy skupina natáčela s týmem režizéra Tomáše Krejčího (Wildcat Films - Tichá dohoda, Laura a její tygři, O. Ruml, J. Ledecký ....).

K novému CD Zákony míjení (2019) pak Doggybag natočil sérii čtyř komorních koncertních klipů s kameramankou týmu Wildcats Ninou Ščamborovou.
Premiéru v r.2019 měly klipy Pozdní sběr, My Baby’s gone a titulní zasněné Zákony míjení.


NAŠI LIDI


mARTINA

Zpěv

mICHAL

Kytara

Petr

Baskytara

Marek

Bicí

Kontakt & Booking

Kapela:
Michal:   +420602617975
Martina: +420737950197
doggybagpraha@gmail.com
Agentura:
 Lukáš Fousek, NSEF: +420 734 864 860
 nsef@nsef.cz